Принцип Парето «20/80»

www.UkrDay.net
День Украины - обзоры главных событий и новостей.


Принцип Парето «20/80»
В політиці більшість процесів – несправедливі.
Ви не повірите. Ви скажете: «неправильно!»
Однак, це закон і його треба знати.


Світовий «всезнайка» Гугл легко знаходить принцип Парето, який ще називають «20/80».
Але перша десятка посилань видасть порядком набридливий список, що кочує зі сторінки на сторінку: «20% продуктів, що вживаються в їжу, утворюють 80% жирів. 20% ваших сусідів створюють 80% шуму. 20% службовців у вашому офісі роблять 80% всієї роботи…». Ну, це зрозуміло – вибрано проблеми, які ми зразу впізнаємо, а значить захочемо взнати, чому так?
Проте, ніхто вам цього не пояснить. Можуть запропонувати «перевірочний» метод, який використав сам автор закону. Бо в історію ввійшов такий факт: коли італійський економіст Парето раптом підрахував, що 20% англійців володіють 80% фінансових ресурсів нації, він чомусь вирішив поексплуатувати природу як доказову базу. Як кажуть, «глибоко копнув» в прямому і переносному смислі, бо посадив у себе в садку зелений горошок (ті хто гарно вчилися можуть згадати монаха Менделя). І що ви думаєте? 20% стручків дали 80% всього врожаю!
Впевнені, більше ніхто з бобами не експериментував, але ідея оволоділа масами. Через сто років серед натхненних послідовників італійця багато розумних і креативних людей: бізнес-тренери, психотерапевти, коучі, сценаристи, блогери…
Увага бізнесмени: «20% клієнтів приносять вам 80% доходу. Зосередьтесь на них!». Радійте студіозуси: «20% абзаців будь-якої книги містять 80% необхідних знань. Знайдіть їх і забийте на довгі обґрунтування!»
Втішайтеся люди: із запланованих на день десятка справ, зробіть дві найважливіші, і буде вам щастя!
Подібні рекомендації можуть звучати будь-як забавно, але суть принципу Парето дуже важлива – вона про вміння (і бажання!) бачити пріоритети, зосереджуватися саме на них.
І спокійно та розважливо сприймати все інше, розуміючи, що 80% баласту потрібні як фундамент для ваших виграшних стратегій.
Тому, ми повторюємо: в політтехнологіях також більшість процесів несправедливі, а правило 20/80 теж діє.
Давайте дочекаємося виборів і переконаємося:
- 20% активних виборців нагнітають 80% пристрастей навколо основних кандидатур.
- 20% журналістів створюють 80% інформаційного поля.
- 20% бюджету забезпечують 80% ефективних заходів.
Несправедливо - але ЗАКОН!

Тетьяна Устименко
Керуючий партнер «VUG консалтинг груп»


____________________________________________________________________________________

"VUGconsulting"

Члени групи в політичному консалтингу з 1998 року. Брали участь у виборчих кампаніях як місцевого, так і всеукраїнського рівнів на керівних постах. У 1999,2004,2010,2014 р. - вибори президента України. 2002,2007,2012,2014 р. - вибори до Верховної Ради. 2005-дострокові місцеві вибори, 2006,2010-вибори в місцеві органи влади.
Наша найбільша цінність - сильна команда професіоналів, яка володіє багаторічним досвідом роботи як на українських так і на зарубіжних проектах.

Серед основних напрямків політичного консалтингу:
 організація та проведення соціологічних досліджень в регіоні;
 вивчення специфіки ціннісних орієнтацій представників конкретних соціально-демографічних груп; виокремлення цільової аудиторії
 аналітика місцевої політичної ситуації та впливу загальнонаціональних тенденцій;
 розробка стратегії ефективної публічної /передвиборчої кампанії;
 консультування щодо створення та функціонування виборчого штабу і системи регіональних штабів;
 створення та намагнічування польових структур (агітатори, активісти і т.д.);
 консультації та/або організація роботи за напрямками: правове забезпечення передвиборчої кампанії кандидата; взаємодії зі значущими групами впливу (громадськими, професійними, національними і т.п. об'єднаннями) та лідерами громадської думки;
 політичне консультування в галузі організаційного проектування (створення політичних партій, рухів та організацій);
 створення якісних текстових та аудіо- та візуальних матеріалів (слогани, "speechwrite" і т.д.).

Наша організація забезпечує повний пакет сервісів – ведення кампанії, підбір та навчання ключового персоналу, планування і логістика штабної діяльності, поліграфія (дизайн та тиражування), соціологія (моніторинг, прогноз, екзіт-пол), правовий захист.
Ми прагнемо донести нашим клієнтам – сьогодні практично всі штаби гарно освоїли класичні виборчі технології, люди на них не реагують.
Тому ми пропонуємо неокласичні стратегії, які ґрунтуються як на модифікаціях основних завжди працюючих прийомах, так і на нових підходах: «пошаровий пиріг», «мереживо», «дзеркало».
Ми сповідуємо футбольний принцип «Порядок бьет класс» - тобто добивається успіху команда навчених, гарно організованих, доцільно розставлених на полі гравців, кожен з яких знає свою задачу.
Ми не орієнтуємося на шаблони. Для нас кожен проект унікальний. Саме тому наше завдання полягає в тому, щоб досягати максимум ефективності, грамотно поєднуючи різні канали просування.

vuconsulting@i.ua Тел. 095-701-16-74
иконка
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.