Журналісти Reuters взяли частини людських тіл для розслідування

www.UkrDay.net
День Украины - обзоры главных событий и новостей.


Журналісти Reuters взяли частини людських тіл для розслідування

Зображення: Jeong Suh, REUTERS
Журналісти інформаційного агентства Reuters зуміли придбати дві голови та частину людського хребта, проводячи розслідування ринку продажу органів у США.

Про це розповідається в п'ятій частині розслідування видання «Торгівля тілом» («The Body Trade»).


Журналісти Брайан Гроу (Brian Grow) та Джон Шифман (John Shiffman) купили дві людські голови та шийний хребець – кожна частина тіла коштувала 300 доларів. Зазначається, що їх вдалося отримати «після короткого листування електронною поштою».


Автори зазначають, що прагнули дізнатися, чи можна придбати в інтернеті частини людських тіл і чи будуть вони корисними медичним організаціям. Вони зізналися, що не уявляли, що продаж відбувається так просто. Журналістам невідомо, чи продавець (компанія Restore Life) перевірив особу покупця. Якщо так – то він неодмінно дізнався б, що це репортер Reuters.


За словами американських юристів, викладачів та урядовців, ані продаж, ані доставка такого «товару» не порушують жодних законів країни.


«Хоча продавати органи, які використовуються для трансплантації незаконно, у більшості штатів цілком легально можна продавати частини тіла, які були пожертвувані на дослідження чи освіту. Купівля вина в інтернеті, схоже, більш жорстко контролюється, бо вимагає вимагає певного віку», – зазначають автори статті.


Журналісти знайшли 34 діючих торговця органами, які в основному працюють як комерційні організації. За оцінками агентства, з 2011 по 2015 рік вони продали щонайменше 50 тисяч тіл або 182 тисячі органів по всій Америці. Вартість цілого тіла варіюється від 3 до 5 тисяч доларів.


В основному з тілами і органами проводять дослідження або використовують для навчання в медичних університетах. Як зазначив у коментарі виданню власник похоронного бюро, багато родичів добровільно жертвують тіла померлих на дослідження. Зазвичай це стається через те, що вони не мають грошей на поховання чи кремацію. Похоронні бюро заробляють на кожному тілі від 300 до 1,4 тисяч доларів.


Після тесту ДНК журналісти напевне дізналися ім'я хлопця, якому належав хребець, що вони придбали, й розповіли історію його життя. Брайан Гроу та Джон Шифман зустрілися з батьками померлого, які через бідність віддали тіло сина для досліджень медиків і не могли уявити, що його розпродаватимуть по частинах. Торговці сказали їм, що «всього лише візьмуть зразки шкіри».


Агенство повідомило, що останки, які придбали його розслідувачі, «ніколи не використовувалися журналістами». Після купівлі Reuters передало їх університету штату Міннесота.


Нагадаємо, цього року журналісти норвезького телеканалу NRK пролили світло на загадкове вбивство, яке поліція не змогла розкрити за півсторіччя.

Информация с интернет-ресурса mediasapiens.ua
иконка
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.