Україна стрімко піднялася у світовому рейтингу відкритих даних

www.UkrDay.net
День Украины - обзоры главных событий и новостей.


Україна стрімко піднялася у світовому рейтингу відкритих даних
Platforma
Кожен рік ініціатива The Global Open Data Index (GODI) аналізує те, наскільки відкритими є важливі дані в різних країнах світу. В найсвіжішому рейтингу Україна піднялась і посіла 24 місце.

Про це пише Platforma.

Рейтинг The Global Open Data Index відповідає на питання: «Як уряди по всьому світу публікували відкриті дані?». Його результати можна подивитися на мапі та у таблиці.

У 2016 Україна посіла 24-е місце – це серйозний прогрес, оскільки минулого року вона вперше отримала рейтингове 54-е місце серед 122 країн світу. Тобто за рік наша держава піднялась одразу на 30 місць, і тепер загальний відсоток відкритості України – 49%.

«Україна в буквальному сенсі зробила стрибок за рахунок запуску порталу відкритих даних data.gov.ua, порталу публічних коштів edata.gov.ua, офіційного впровадження системи держзакупівель Prozorro, підписання Міжнародної хартії відкритих даних, – розповів Platfor.ma засновник інкубатору відкритих даних 1991 Open Data Incubator та радник прем’єр-міністра з відкритих даних Денис Гурський. – Крім того, 2016 році в Україні стартував великий проект з розвитку у тому числі відкритих даних TAPAS при підтримці USAID та UKAID. В рамках нього громадська організація SocialBoost відбиратиме стартапи на основі відкритих даних через серію конкурсів Open Data Challenge і розвиватиме їх за допомогою нашого інкубатору».

Серед категорій відкритості рейтингу – державний бюджет, національна статистика, закупівлі, закони, адміністративні кордони, законопроекти, якість повітря та води, національні карти, реєстрація компаній, витрати уряду, результати виборів, власність земель та інші. Найкращі показники в України серед категорій державного бюджету та реєстрації компаній. А найгірший – серед якості повітря та води, національних карт та власності земель.

Що стосується всього світу, то найкраща ситуація з відкритістю даних в Австралії, Тайвані (по 79%) і Франції з Британією (по 73%). Найгірше – у М'янмі (1%), Барбадосі (4%), а також Антигуа і Барбуді (5%).

Нагадуємо, що Україна піднялася на п’ять сходинок у рейтингу «Репортерів без кордонів». Вона посіла 102-е місце серед 180 країн світу.

Информация с интернет-ресурса mediasapiens.ua
иконка
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.