Шевченківські дні в Молдовізагрузка...
www.UkrDay.net
День Украины - обзоры главных событий и новостей.


Шевченківські дні в Молдові

9 березня проведено церемонію покладання квітів до погруддя Тараса Шевченка на території Кишинівської гімназії № 8, яка носить ім’я Великого Кобзаря. У своєму вітанні Посол України Іван Гнатишин наголосив на значенні літературної спадщини Тараса Шевченка для становлення та розвитку національної свідомості українського народу, провів паралелі між його творчістю і останніми подіями в Україні, зокрема Революцією гідності, триваючою російською агресією, окупацією Криму, поінформував присутніх про ситуацію на окупованих територіях України, закликав підтримати вимогу щодо звільнення Н.Савченко та інших українців, незаконно утримуваних у в’язницях. Церемонія супроводжувалася виступами керівників українських організацій, зразкового хорового колективу «Родина», а також учнів гімназії.

Товариство «Просвіта» ім.Тараса Шевченка в Молдові організувало святковий концерт в приміщенні Бюро міжетнічних відносин Республіки Молдова, в якому взяли участь поети, митці, члени та активісти організацій українців, представники творчих колективів, ЗМІ, ділових та наукових кіл.

У м. Тираспіль активісти місцевої української громади провели мітинг та поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченку. В той же день Товариством української культури «Вітчизна» у міській бібліотеці м.Бендери проведено літературно-музичний вечір, присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка.

В рамках святкування Шевченківських днів за ініціативою української громади ім. Петра Могили Посольством спільно з Міжнародною громадською організацією «Український центр «Співробітництво» організовано ознайомчу екскурсію для представників Національної академії наук Молдови, вчителів і учнів учбових закладів Кишинева, в яких викладаються українські дисципліни, до м.Тираспіль та м.Бендери 10 березня ц.р.

Під час поїздки організовано відвідування та покладання квітів до меморіальної дошки Першої Конституції України, пам’ятника українському поету і письменнику І.П.Котляревському на території Бендерської фортеці (м. Бендери), а також екскурсію до світлиці та театру-музею Т.Г.Шевченка при Республіканському українському теоретичному ліцеї-комплексі «Джерела» (м.Тираспіль). Дипломати Посольства, керівники організацій українців Придністровського регіону разом з представниками навчальних закладів столиці Молдови вшанували пам’ять Тараса Шевченка покладанням квітів до його пам’ятника у м.Тираспіль.

12 березня Товариством Української культури в Молдові та Тираспільським міським товариством української культури «Червона калина» проведені відповідно у м.Кишинів та м.Тираспіль традиційні конкурси читців, присвячені пам’яті Т.Г.Шевченка, в яких взяли участь понад 100 учнів та студентів середніх загальноосвітніх та вищих навчальних закладів Молдови.

Повідомляє офіційний сайт Міністерства закордонних справ України
www.mfa.gov.ua

иконка
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.