В Молдові відзначили Міжнародний день рідної мови

www.UkrDay.net
День Украины - обзоры главных событий и новостей.


В Молдові відзначили Міжнародний день рідної мови

21 лютого Бюро міжетнічних відносин РМ організовано круглий стіл на тему «Limba care ne uneste» - «Мова, що нас єднає», присвячений Міжнародному дню рідної мови, за участю представників Уряду, Конституційного суду, дипломатичного корпусу, науковців, керівників громадських етнокультурних організацій Молдови. Було презентовано проект, ініційований Головою Конституційного суду РМ А.Тенасе та реалізований в рамках програм ООН і ЄС за сприяння Жіночої громади українок Молдови і Української громади ім. Петра Могили міста Кишинів. Зокрема, Конституцію Республіки Молдова було перекладено та видано українською мовою, а також болгарською, гагаузькою і ромською мовами.

22 лютого в Кишинівському Теоретичному ліцеї ім. Михайла Коцюбинського за сприяння Товариства української культури в РМ відбувся святковий концерт «Мова – духовне багатство народу», в рамках якого з яскравою українською програмою виступили солісти Національного театру опери і балету РМ ім.М.Бієшу, учні ліцею, творчі колективи м.Кишинів.

23 лютого в Теоретичному ліцеї ім. Івана Нечуй-Левицького за організаційного сприяння Посольства України в Республіці Молдова проведено презентацію дитячих книг молдовських авторів М.Греку і Ж.Греку, виданих українською мовою у Львові. Низку заходів буде проведено також іншими навчальними закладами Молдови з вивченням української мови спільно з організаціями українців Молдови.

Повідомляє офіційний сайт Міністерства закордонних справ України
www.mfa.gov.ua
иконка
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.